Végre hozzámszóltak! Egy blog életében különös jelentőséggel bír, ha olvasója megszólítja, főleg, ha először. Izgalmas e-mail értesített erről, és már szaladtam is jóváhagyni a hozzászólást. 🙂
A lájkokat imádom, -mosolyt csalnak arcomra-, a megosztásoktól repes a szívem, de a hozzászólás minden „érintkezés” közül a legérdekesebb. Legnagyobb örömömre az első bátor hozzámszólás egy sokakat érintő témában, a veszélyes összetevők a kozmetikai termékekben kérdéskörben érkezett. ERRE a blogbejegyzésre reagálva.
“Enci szerint:
2014. április 9. szerda 10:03 (Szerkeszt)
A Lauryl sulfate bizonyitottan 10000esetből egynél váltott ki allergiás reakciót,más egészségkárosító hatása nem ismert.Ennek ellenére amerikai mintára a dollármilliós perek elkerülése érdekében tüntetik fel a dobozon.”
Szeretném kihangsúlyozni, azt a tényt, amiről úgy gondoltam, mindenki tudja, hogy hazánkban kötelező feltüntetni a kozmetikai termékek összetevőit azokon. És nem is csak úgy, hányaveti módon, hogy pereket úszhassanak meg, hanem olyan sorrendben, hogy amiből a legtöbb van a termékben az szerepel az első helyen, aztán így szépen csökkenő sorrendben jut el a legjelentéktelenebb összetevőig.
Visszakanyarodva így a hozzászólást kiváltó blogbejegyzés kezdősoraihoz tehát: Ballagj csak ki a fürdőszobába, vedd kezedbe a samponod, és nézd meg van-e benne Sodium Laureth Sulfate, vagy Sodium Lauryl Sulfate! Most már azt is nézd meg hányadik helyen!
Meg is googlezhatod gyorsan kedvenc samponod összetevőit, ha épp nincs elérhető távolságban.
(Ha esetleg nem találod az összetevőket, ne add fel; pici sarki felhajtás a hátsó címkén, és ott lesznek.)
Első helyen általában a Water/Aqua kap helyet; tehát a termékben a legtöbb vízből van. Második és harmadik helyen osztozva, felváltva vagy együtt következik a Sodium Lauryl Sulfate, s a Sodium Laureth Sulfate.
Valóban vannak olyan források, melyek szerint a Lauryl Sulfate nem rákkeltő, csak irritációt okoz,
és a Sodium Laureth Sulfate is szerintük ilyen mennyiségben szinte semmi…de mégiscsak második helyen áll az összetevők listáján; tehát javarészt vizet, és ilyen trutyit kensz magadra, kényeztetés, tisztítás, ápolás, hidratálás gyanánt.
Olvasgathatunk más szakirodalmakat is, ha szkeptikusak vagyunk:
http://tudatosvasarlo.hu/cikk/tusfurdo-habfurdo-sampon-mire-figyeljunk
Fontos mondata a cikknek az alábbi is:
„Hogy a tisztálkodáshoz használt, főleg szintetikus anyagokból álló kommersz kozmetikumok – szappan, tusfürdő, sampon, habfürdő – közül melyik mennyire hasznos, illetve káros, az minden esetben a bennük lévő anyagoktól, és természetesen a felhasználók szokásaitól is függ.”
Gondold csak végig, mennyit használsz egy tusfürdőből, aztán a samponodból, esetleg még habfürdőzöl is…a lényeg, hogy halmozod a vegyszereket, úgy, ahogy valószínűleg egy labor sem kutatta a hatásukat… ennyi különböző vegyszerkombináció…figyelembe vette bárki vajon tesztelésükkor, hogy épp egy habfürdőben fogsz ülni majd, amikor a tusfürdővel letisztítod magad, és még a samponos víz is szépen végigcsorog?
Mindenki természetesen a maga döntéseit hozza meg. A kipufogógáz elől nincs hova menjek, de ezeket nem muszáj magamra kennem, mert van más választás. Keresd meg te is a számodra, és családod számára, a legjobbat, és nézd meg az összetevőket! Azt is vedd figyelembe, hogy a sor elején, vagy a vége felé van-e!
Köszönöm a hozzászólást Encinek, mert így rámutathattam egy olyan apróságra, amit elvileg mindenki tud, de így kiderült, hogy ez mégsem ilyen biztos.
GreenLove ~ Zöld Gondolkodás, Zöld Gondoskodás
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: