Vegyszerekkel, hulladékkal “etetjük” a Földet; jócskán lelakjuk. Vizeink, termőföldjeink szennyezettek. Vegyszerekkel próbálunk tisztítani, és táplálni. Lehetne másképpen is. Egy japán professzor, dr.Teruo Higa, agrártudós 1981-ben egy véletlen folytán előállított egy keveréket, mely segíti a vizek és a talaj természetes tisztulását; semlegesíti a vegyszereket, és visszaállítja az eredeti természetes állapotokat. Ez a keverék az “Effektív Mikroorganizmusok” (EM) néven indult világ hódító útjára, felvéve a harcot vegyszerekkel a mezőgazdaságban, állattenyésztésben, víztisztításban, háztartásban, de még a kozmetikai iparban is.
effektív = hatékony
mikroorganizmus = mikroszkopikus méreteket öltő apró élőlények
Az EM egy folyékony koncentrátum. Az előállítása tartályokban történik 80 féle mikroorganizmusból.
Így emlékszik vissza a professzor arra a napra, amikor feltalálta azt a vegyszermentes keveréket, ami még a vegyszereket is képes semlegesíteni.: “Mikroorganizmusokkal dolgozni viszonylag bonyolult. A fertőzés veszélyét elkerülendő mindenki számára, aki csak ezzel dolgozik, alapvető követelmény, hogy a végén mindent alaposan megtisztítson. Mivel én azonban tudtam, hogy minden törzs, mellyel dolgoztam, ártalmatlan, még elfogyasztva is, miután befejeztem kísérleteimet a különböző törzsekkel, az összeset egyszerűen ugyanabba a vödörbe tettem, hogy utána ezeket kiöntsék. Egy ilyen alkalommal, valamilyen okból az az érzésem támadt, hogy tekintetbe véve a sok pénzt, amibe kerültek, túl értékesek ahhoz, hogy egyszerűen a lefolyóba borítsuk, és a laboron kívül a pázsit egy részére öntöttem. Egy héttel később jelentős különbséget vettem észre ezen a kis folton a fű növekedésében. Bujább volt, mint a fű körülötte, és szemmel láthatóan pompázott…” (Teruo Higa: Forradalom a Föld megmentéséért c. művéből)
Mit is “kutyult” aznap a professzor?
Fotoszintetizáló- és tejsav baktériumok, a sugár- és moszatgombák egyvelegét, amik egymás anyagcseréjét segítve, a természetben velük együtt létező élőlények (növények, állatok és az ember) létezését segítik, kiegészítik.
Az összetevőket és a működési elvet nehéz egyszerűen ismertetni. A hatékony mikroorganizmusokat hazánkba “behozó” dr. Lánszki Imre ökológus szerint ezekkel az anyagokkal együtt lehet élni, hiszen valamennyi itt van környezetünkben és bennünk egyaránt. Egy emberben mintegy 6-8 kg tömegű önálló életet élő, de az emberrel együtt dolgozó mikróba tömeg él. Nélkülük nem léteznénk, többek között Ők biztosítják biztonságunkat, s ezzel a harmonikus működésünket, hangsúlyozzák az EM rendszerét megértők.
Így van ez minden élő szervezettel: vizeinkkel, termőföldjeinkkel, növényeinkkel, állatainkkal.
Eleinte a rizs termőföldek “újraélesztésére” használták; ugyanis az elhasználódott föld nem hozott elegendő termést, és ez hosszútávon veszélyeztette a lakosság élelmezését.
Ma már használják:
a háztartásokban:
- kertben
- kisállatok vegyszermentes tartásakor
- probiotikus tisztítószerekkel kórokozó- és allergénmentes, tiszta, biológialilag fertőtlenített környezet kialakítására
- háztartási hulladékkezelésre
- biokozmetikumok formájában is.
a mezőgazdaságban:
- talajoltásra; lombkezelésre; komposztálásra
az állattenyésztésben:
- szagok megszüntetésére; ólak, istállók kezelésére, “fertőtlenítésére”
- állatok ápolására, stresszcsökkentésére;
- immunrendszer erősítésre, emésztés kiegyensúlyozására, betegségmegelőzésre
a környezetvédelemben:
- természetes vizek kezelésére; szennyvíz kezelésre; iszapkezelésre; tókarbantartásra
az építészetben:
- házépítéskor; betonkezelésre
Csodálatos találmány, mely visszafordíthatná a földünk és kiürülését, elvegyszeresedését, szennyezettségét.
Majd egyszer…
Addig is, ha érdekel, hogy mit tehet egy “átlagos nő” a Földért olvasd el EZT. Lehet az is érdekel, hogy mi a probiotikus takarítás, vagy, hogy miként nyugdíjaztuk a nagytakarítást?
GreenLove ~ Zöld Gondolkodás, Zöld Gondoskodás
Részletesen az egyik egyszerű otthoni felhasználásról ITT olvashatsz.
Érdeklődnék kerti tó tisztítására algásodás ellen is jó? A benne élő halacskákra mennyire veszélyes? Válaszát előre is köszönöm Zsuzsa