GreenLove

Ruhaszelektálás gyerekkel 7 lépésben

brightmosaicminds.com

A gyerekek kíváncsiságukból fakadóan segítőkészek még a háztartásban is. Szívesen részt vesznek szinte bármiben, hiszen ki látott már érdekesebbet a virág öntözésnél, viccesebbet a konyhapult törlésénél, vagy izgalmasabbat egy teli ruhásszekrénynél. Ha kislányod van, száz százalék, hogy társaságod lesz a kinőtt- és meleg ruhák kiszanálásakor.

Vágjatok bele! Jó szórakozást!

1) Ne feledd: rövid, egyszerű, lényegre törő, kedves utasítások!

Türelem. 😉

2) Beszéljétek meg a taktikát:

  • ha már van rendszeretek a ruhák tárolására, akkor haladjatok fiókról, fiókra; vagy polcról, polcra. Felülről lefelé érdemes haladni, hiszen ezzel a lendülettel nem árt kisuvickolni a ruhatárolókat.
  • ha még nincs rendszeretek a csemete ruháinak, és elérkezettnek látod az időt az önállóbb öltözködésre, akkor találjátok ki:
  1. mi szerint csoportosítjátok a ruhákat
  2. hogyan jelölitek a ruhacsoportokat

ruháááákTudtad, hogy a ruhák csoportosítása színek, szezonjuk (téliek pl.), méretük, funkciójuk (ovis ruhák, kinti nacik stb), fajtájuk szerint segíti gyermeked gondolkodását, annak fejlődését? Gyakorlatilag a rendszerek megtalálása, a szabályszerűségek felismerése, a tapasztalatok alkalmazása mind-mind az iskolai, és a majdani felnőtt életük alapjai. Leegyszerűsítve: ma még zoknikat válogat, holnap már rendszereket lát át. Bővebben a témában olvashatsz ITT.

3) Gondoljátok újra a tárolás praktikusságát

A legfontosabb, hogy számára is elérhető és kezelhető helyen tartsd a ruháit. Sosem fog egyedül öltözni, ha 1,70-en lóg mindene…Ha valami idővel mindig “kupis” lesz, akkor lehet, hogy nem az igazi a tárolód, szekrényed. Alakíts ki fiókokat, reteszeket, és tárold a kisebb dolgokat ilyenekben, felosztva a fiókod, polcod. Nagyszerű ötleteket találsz a Masni Dekoráció blogon. Nekünk EZ a kedvencünk.

forrás: Masni Dekoráció

4) Mindent ki; takarítás, illat

Akár lépésenként haladsz, akár alapjaiban új rendszert építesz, tehát mindent kipakolsz, mindenképpen takarítsd ki/le a fiókot, polcot. Gyermeked jelenlétében kerüld a vegyszeres tisztítószerek használatát. Egyrészt a gőzeiket belélegezheti, másrészt belenyúlhat, harmadrészt neked le-fel kell kapkodnod a gumikesztyűt, mert úgyis akkor kell pisilnie, amikor épp tunkolsz a tisztítószerben. Szóval válassz vegyszermentes megoldást; sokkal egyszerűbb. Ha végeztél a takarítással, és készen állnak az új tárolódobozkák is, akkor gondoskodhatsz egy kis illatról, moly távoltartóról. Helyezz el kis levendula szütyőket a fiókban, vagy alkalmazd az illóolajos vattakorong, vagy pot-pourri darabka módszert, 5 csepp levendula olajjal.

illatos darabka a fiókba

5) Válogatás, beszélgetés

Ideje nekiesni a ruhakupacnak. A már kialakult, vagy éppen megbeszélt rendszer szerint válogassuk a ruhákat. Közben lehet csacsogni emlékekről, színekről, évszakokról. A gyerekszáj még az ilyen monoton dolgokat, mint a ruhaválogatás, is feldobja.

6) Helyére be, a régit meg…?

Ha kész vagyunk, és kiválogattuk a már nem használható darabokat, akkor mehetnek vissza a helyükre a még jók. Mindenképpen beszéljük meg, melyik ruha, miért oda kerül; így könnyebb lesz gyermekünknek emlékezni is, és a szabályosságot felfedezni is.

passzold elMit kezdjünk a régivel? Gyerekruhákról lévén szó, valószínűleg családon belüli elpasszolás eredményei lesznek, de számos anyuka eladja a gyerekruhákat internetes közösségi áruházakban, illetve helyi facebook csoportokban.

Rendszeresen tartanak babaruha börzéket is mindenhol; a vállalkozó kedvűek ott is megpróbálhatják eladni; ahogy a manapság újra divatba jövő bolhapiacokon, garázsvásárokon, és sok baba- és gyerekruha bolt is beveszi őket kilós áron például.

Ha barkácsolgatós anyuka vagy, akkor őrizd meg a “jobb anyagú” vagy mintájú darabokat, hiszen lehet belőlük gyártani mindenféle mókás és hasznos dolgot.

7) Gyönyörködni, betartani, dicsérni

Nincs más hátra, mint gyönyörködni a rendben, és következetesen úgy pakolni be a tárolóba, ahogy azt a kialakított rendszerünk megkívánja. Ebben segíthet a ruhacsoportok jelölése, ami kisebbeknél mindenképpen ajánlatos.

öleléééésHa tudja, biztosan, hogy hol van, próbálkozni fog az önálló öltözéssel, illetve magabiztosabb lehet abban. Vond be bátran a tiszta ruhák elpakolásába is, így még könnyebben átlátja majd az emberi ruhák cseppet sem egyszerű rendszerét. Dicsérjük meg, mert aki ennyit segít anyának, annak biztosan nagyon jól megy a csoportosítás és az önálló öltözködés.

Ha kedvet kapsz közben Te magad is, akkor olvasd el EZT, hasznos tanácsokat találsz benne ruhásszekrényed, tárolóid aktualizálására.

Jó pakolászást kívánunk!

GreenLove ~ Zöld Gondolkodás, Zöld Gondoskodás

Ovisod van? Nézd meg EZT is!

Tipegőd van? Vond be Őt is: ÍGY!

Ha inkább leültetnéd kicsit, íme pár TIPP.

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!